Jednoduchá centrálna správa a zdieľanie dát s diskom Gigabit NAS od Verbatimu

Typ článku: Novinky
Datum vložení: 25. 1. 2010 0:00:00
Externý pevný disk Gigabit NAS 1TB

Nový externý pevný disk Gigabit NAS (Network Attached Storage) od Verbatimu umožňuje ukladať a zdieľať súbory a priečinky prostredníctvom počítačovej siete. Disk ponúka perfektné riešenie centralizovaného ukladania dát pre domácnosti i malé kancelárie. Používatelia Gigabit NAS môžu odľahčiť pevné disky vo svojom počítači a uložiť na tento zdieľaný disk až 1 400 filmov, 330 000 pesničiek, milión fotografií alebo iné dáta* a zároveň k nim bezdrôtovo pristupovať z niekoľkých počítačov alebo digitálnych prehrávačov médií (vrátane PlayStation 3 a Xbox) v rovnakom čase.

•    Uložte svoje dáta centrálne a pristupujte k nim z rôznych počítačov pripojených do siete.
•    Usporiadajte a prehrávajte svoje fotografie, hudbu a videá prostredníctvom multimediálneho servera.
•    Sledujte filmy na TV prostredníctvom digitálneho prehrávača médií alebo zdieľajte dáta so svojou hernou konzolou.
•    Prehrávajte svoju hudbu prostredníctvom iTunes z ktorejkoľvek sieťovej stanice.
•    Nastavte si sieťovú tlačiareň.
•    Prenášajte cez internet veľký objem dát s funkciou FTP server.
•    Využívajte bohatý multimediálny obsah na internete s aplikáciou BitTorrent.
•    Nastavte si automatické zálohovanie všetkých počítačov pripojených do siete.

„Naším cieľom je ponúknuť profesionálnym i domácim používateľom disk, ktorý pracuje podobne ako dátový server. Majitelia tohto riešenia môžu centrálne spravovať svoje digitálne dáta, sledovať multimediálny obsah na TV prostredníctvom digitálneho prehrávača médií alebo pripojiť tlačiareň k USB portu a sprístupniť ju viacerým používateľom,“ vysvetľuje Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD Verbatim EUMEA.

Dva hostiteľské USB 2.0 konektory umožňujú pripojenie tlačiarní, dodatočných pevných diskov alebo iných úložných zariadení priamo k disku Gigabit NAS. Vysoká prenosová rýchlosť (prostredníctvom Gigabit LAN) umožňuje hladký prenos HD obsahu na ostatné zariadenia. Vďaka integrovanému TwonkyMedia Serveru je možné multimediálny obsah disku NAS organizovať podľa zvolených kritérií, napr. hudbu podľa albumu či interpreta – dáta je možné prechádzať a prehrávať pomocou digitálneho prehrávača médií, ktorý je kompatibilný s UPnP/DLNA. Vďaka iTunes serveru je možné centrálne zdieľať hudobné kolekcie a pristúpiť k nim prostredníctvom iTunes z ktorejkoľvek sieťovej stanice. Nechýba ani klient siete torrent či FTP server.

Sieť je možné rýchlo a jednoducho nastaviť a používať prostredníctvom protokolu Samba pre PC alebo prehľadávača Bonjour v počítačoch Mac. Prístup k niektorým súkromným priečinkom je možné udeliť iba vybraným používateľom. Na jednoduchšie pravidelné zálohovanie poslúži softvér Nero BackItUp 4, ktorý je taktiež súčasťou balenia.

Disk Gigabit NAS od Verbatimu je už možné dostať v obchodoch v kapacitách 500 GB a 1 TB.

Videoprezentácia produktu:
http://www.youtube.com/watch?v=dlE2EX_eF6M


© Diskus, všetky práva vyhradené. Pridať stránku k obľúbeným.