Po zlatej cestičke do novej etapy

Typ článku: Novinky
Datum vložení: 18. 8. 2009 0:00:00

Verbatim, špecialista na úložné médiá, predstavil pri príležitosti svojho tohtoročného štyridsiateho výročia limitovanú edíciu zlatých externých pevných diskov. Lesklo zlaté UV puzdro „Anniversary Edition“ v sebe skrýva 500 GB 2,5" pevný disk, ktorý obsahuje aj softvér na jednoduché zálohovanie a synchronizáciu dát. Disk je kompatibilný s PC a Mac a v obchodoch bude k dostaniu od polovice augusta po obmedzený čas za 109 EUR.


Zálohovací softvér Dmailer predinštalovaný na disku je kompatibilný s PC a Mac. Keďže ide o samorozbaľovací súbor, nie je potrebné nič inštalovať, takže zálohovať ľahko a rýchlo zvládnu skúsení aj začínajúci užívatelia.
Softvér Verbatim Sync, ktorý je tiež predinštalovaný na disku, zaisťuje spoľahlivú synchronizáciu súborov a priečinkov, vrátane kontaktov a položiek v kalendári v Microsoft Outlook a Windows Mail, dokumentov, fotografií alebo videí. To umožňuje užívateľom vziať si so sebou obsah svojho PC a pokračovať v práci na iných zariadeniach. Po návrate späť softvér Verbatim Sync obsah synchronizuje, takže dáta budú opäť aktuálne.
Disk je vybavený USB 2.0 portom, ktorý sa stará o napájanie a prenos dát rýchlosťou až 480 Mbit/s. Váži iba 161 gramov, čo ho predurčuje na mobilné využitie.
Do svojho 40. roku existencie vstúpil Verbatim ako tretia najsilnejšia značka na európskom trhu digitálnych úložných médií a svetový líder v oblasti optických úložných médií.
„V rokoch, keď sme vyrábali magnetofónové pásky a diskety, aj dnes, keď máme v sortimente optické disky, flash pamäte, externé pevné disky a PC príslušenstvo si ľudia značku Verbatim vždy spájali s kvalitou a spoľahlivosťou. To je základom nášho úspechu a aj do budúcna chceme inovovať a dodávať na trh obľúbené spotrebné aj profesionálne produkty,“ vysvetľuje Gary Milner, prezident Verbatim EUMEA.


© Diskus, všetky práva vyhradené. Pridať stránku k obľúbeným.