Prenosný 2,5palcový pevný disk s rozhraním eSATA a USB 2.0 s kapacitou 500 GB

Typ článku: Novinky
Datum vložení: 11. 2. 2010 0:00:00
Vysokorýchlostné dátové prenosy prostredníctvom napájaného rozhrania eSATA.

Prenosný 2,5palcový pevný disk od spoločnosti Verbatim s rozhraním eSATA a USB 2.0 prináša vysokorýchlostný prenos dát, ktorý si môžete vziať so sebou na cesty. Dátové prenosy prostredníctvom rozhrania eSATA sú až 6-krát rýchlejšie ako pomocou rozhrania USB 2.0. Dosahujú rýchlosti až 3 000 MB/s v porovnaní s maximálnou rýchlosťou rozhrania USB 2.0 480 MB/s.
Rozhranie eSATA s napájaním.
Externé porty SATA (alebo „eSATA“) dokážu prenášať dáta vysokou rýchlosťou (až 3,0 GB/s). Originálna špecifikácia eSATA ale neslúži k napájaniu prostredníctvom štandardného konektoru eSATA. Káble eSATA s napájaním sú nevhodné pre použitie s externými diskami, pretože tieto disky k prevádzke vyžadujú dátový kábel spoločne s napájacím káblom, alebo napájací adaptér. Mnoho výrobcov notebookov v poslednom čase zaviedlo na svojich modeloch kombináciu konektorov USB a eSATA, ktorú je možné použiť spoločne so špeciálnym káblom eSATA s napájaním. Užívatelia tak získajú riešenie, ktoré pomocou jedného kábela umožňuje používať pevné disky napájané prostredníctvom rozhrania eSATA, ako je váš nový pevný disk Verbatim. Kombinácia konektora USB a eSATA je zobrazená na nižšie uvedenom obrázku a môže na notebooku niesť označenie „USB/eSATA“ alebo tento symbol:

 

Pevný disk s kombinovaným rozhraním eSATA / USB 2.0 je tiež dodávaný so softwérom Nero BackItUp4 Essentials pre automatické a plánované zálohovania vašich dôležitých súborov a zložiek.

Obmedzená dvojročná záruka Verbatim
© Diskus, všetky práva vyhradené. Pridať stránku k obľúbeným.