Prenosný pevný disk Verbatim InSight

Typ článku: Novinky
Datum vložení: 21. 10. 2009 0:00:00
Inovatívny displej nevyžaduje žiadne napájanie

Verbatim predstavuje InSight, malý 2,5” prenosný pevný disk obsahujúci displej, ktorý zobrazuje meno jednotky a dostupnú kapacitu – i vtedy, pokiaľ nie je disk pripojený. V elegantnom čiernom puzdre ukrýva InSight úložnú kapacitu 500 GB a môžu ho používať používatelia Windows i Mac.
„S rastúcim objemom dát, ktoré sú vytvárané a vyžadované dnešnou spoločnosťou, sú externé pevné disky stále častejšie používané ako doma, tak i na pracovisku. Vďaka displeju na disku InSight stačí používateľom iba letmý pohľad, aby zistili, koľko dát je na ňom uložených – princíp je podobný ako pri kartotéke, kde sú jednotlivé zásuvky označené podľa toho, čo sa vnútri nachádza,“ vysvetľuje Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD Verbatim EUMEA.

Displej s rozlíšením 21 × 128 pixlov využíva cholesterickú LCD technológiu (ChLCD), ktorá umožňuje zobrazenie informácií dokonca i bez zdroja napájania. Používatelia teda majú zvyšnú úložnú kapacitu neustále na očiach. Meno jednotky môžu tiež zmeniť, a tým ľahšie identifikovať disk obsahujúci dáta, ktoré práve hľadajú.

InSight HDD váži iba 164 gramov a vďaka rozmerom 153 mm × 87 mm × 16 mm je ideálny na mobilné použitie. V štýlovom puzdre v trendy čiernom vyhotovení zaujme na každom pracovnom stole i na cestách. Dáta sú prenášané rýchlosťou až 480 Mbit/s prostredníctvom USB rozhrania, ktoré sa taktiež stará o napájanie. Disk pracuje pri 5 400 otáčkach za minútu a obsahuje 8 MB cache. Jeho súčasťou je softvér Nero BackItUp Essentials na úplné a automatické zálohovanie a obnovenie systému. Softvér umožňuje i šifrovanie záloh a ich zabezpečenie heslom, takže obsah je chránený pred neoprávneným prístupom i v prípade straty disku.


© Diskus, všetky práva vyhradené. Pridať stránku k obľúbeným.