Prvý na svete - Verbatim SSD Secure ExpressCard s hardvérovým 256-bitovým AES šifrovaním

Typ článku: Novinky
Datum vložení: 24. 11. 2009 0:00:00
Vysoko zabezpečené prenosné úložisko s kapacitou 32 GB alebo 16 GB
Verbatim predstavil SSD Secure ExpressCard vybavený hardvérovým 256-bitovým AES šifrovaním. Disk kombinuje inovatívnu úložnú technológiu „solid-state drive“ s účinnou bezpečnostnou ochranou. SSD Secure ExpressCard, prvý produkt svojho druhu na svete, je možné dostať v kapacitách 32 GB a 16 GB.
Hardvérové 256-bitové AES šifrovanie
Povinné zadávanie prístupového hesla
Obsah disku je automaticky zmazaný po 10 neúspešných pokusoch o zadanie hesla
Disk je možné kompletne uložiť do interného ExpressCard slotu
Nízka spotreba - dlhšia výdrž notebookov a netbookov pri prevádzke na batérie
Robustné telo a vysoká odolnosť voči nárazom
Kompatibilný s Windows XP a Vista

Dopyt po prenosných úložných riešeniach, ktoré vyhovujú prísnym bezpečnostným normám, v uplynulých mesiacoch výrazne vzrástol. Verbatim preto ponúka SSD Secure ExpressCard s hardvérovým 256-bitovým AES šifrovaním, ktoré garantuje maximálne zabezpečenie uložených dát. Hardvérové šifrovanie s povinným zadávaním prístupového hesla chráni uložené dáta i vtedy, pokiaľ disk padne do nepovolaných rúk. Bezpečnosť navyše umocňuje fakt, že po 10 neúspešných pokusoch o zadanie hesla je všetok obsah disku automaticky zmazaný. Novou funkciou je možnosť pridelenia hesla pre návštevníkov, ktoré sprístupní všetky alebo len vybrané dáta tretím osobám.

SSD disk je veľmi robustný a odolný voči nárazom a vibráciám. To z neho robí ideálne vysokokapacitné prenosné úložisko. Kľúčovou výhodou technológie SSD je aj nízka spotreba, ktorá sa prejaví výrazne dlhšou výdržou notebookov a netbookov pri prevádzke na batérie. Vďaka kompatibilite „plug and play“ je SSD Secure ExpressCard okamžite pripravený na použitie bez nutnosti predchádzajúcej inštalácie softvéru či administrátorských oprávnení. Disk môžete použiť i ako dlhodobé rozšírenie kapacity vášho netbooku či notebooku.

„V uplynulých mesiacoch sme zaznamenali prudký rast na SSD trhu. Verbatim túto príležitosť využil a rozšíril svoj rad SSD ExpressCard o hardvérovo šifrovaný model: SSD Secure ExpressCard. Naším cieľom je reagovať na rastúci dopyt po bezpečných prenosných dátových riešeniach prostredníctvom inovatívnych produktov, ktoré prichádzajú s už integrovaným aspektom zabezpečenia,“ vysvetľuje Hans-Christoph Kaiser, Business Development Manager Verbatim EUMEA.

SSD Secure ExpressCard od Verbatimu je možné uložiť do PCI ExpressCard slotu, ktorý je bežnou súčasťou moderných prenosných počítačov. Disk je kompatibilný s Windows XP a Vista a v obchodoch ho možno dostať v kapacitách 32 GB a 16 GB.


© Diskus, všetky práva vyhradené. Pridať stránku k obľúbeným.