SecureSave DVD od Verbatimu

Typ článku: Novinky
Datum vložení: 9. 12. 2009 0:00:00
Šifrovaný DVD disk zabráni neoprávnenému prístupu k uloženým dátam

Nový SecureSave DVD od Verbatimu je zapisovateľné DVD, ktoré ukladá a zároveň chráni súbory prostredníctvom softvérového 256-bitového AES šifrovania. Dáta je možné na disk bezpečne uložiť a prenášať s vedomím, že k jeho obsahu nie je možné bez oprávnenia pristúpiť.
Disk, ktorý je určený na súkromné i profesionálne použitie, ocení každý používateľ, ktorý nechce, aby sa jeho citlivé dáta dostali do nepovolaných rúk. Existuje mnoho druhov takých dát, napr. finančné dáta, dizajn nových produktov, plány, fotografie, zmluvy či zoznamy mien a adries – prakticky všetky informácie, ktoré je možné považovať za osobné či dôverné. V posledných rokoch boli noviny plné príkladov zneužitia stratených či odcudzených dát, z ktorých k niektorým došlo napríklad v poštovom styku.

SecureSave DVD používa softvérové 256-bitové AES šifrovanie, ktoré zabraňuje neoprávnenému prístupu k uloženým dátam prostredníctvom povinného zadania hesla. Každé DVD-R pojme až 4,5 GB dát a softvér predinštalovaný na DVD sa automaticky spustí pri vložení disku do mechaniky. Vďaka tomu je celý proces vypálenia a zašifrovania dát na DVD veľmi jednoduchý. SecureSave DVD taktiež podporuje zápis viacerých sekcií, takže celú kapacitu 4,5 GB môžete zaplniť postupne.

“Náš SecureSave DVD je ideálnym riešením pre používateľov, ktorí by chceli svojím priateľom či obchodným partnerom posielať citlivé dáta a nemuseli sa pritom obávať ich možnej straty v poštovom styku,“ vysvetľuje Torsten Leye, Marketing Manager Optical, Verbatim EUMEA.

Podľa konzultačnej spoločnosti Santa Clara Consulting Group je Verbatim svetovou jednotkou v oblasti optických médií s najväčším podielom predajov na globálnom trhu zapisovateľných CD a DVD diskov už štyri roky v rade (2005–2008).

© Diskus, všetky práva vyhradené. Pridať stránku k obľúbeným.